Jakie są zalety noszenia damskich stringów?
Jakie są zalety noszenia damskich stringów?

Czy istnieje coś wygodniejszego od fig? Przecież to klasyczne damskie majtki już od dekad. Stringi to z kolei majtki bardziej seksowne, które pojawiły się później. Niemniej jednak, wielu kobiet zakochało się w tych majtkach i wybiera je zamiast uniwersalnych fig lub wygodnych bokserek damskich. Jakie są zalecenia dotyczące noszenia stringów? Jak określić, co pasuje do danego stroju i sytuacji: stringi czy figi?

Czym różnią się stringi od fig?

Figi są klasycznymi damskimi majtkami, zazwyczaj zabudowanymi, które zakrywają pupę. Są to najbardziej popularne rodzaje bielizny, które kobiety noszą na co dzień. Mogą one mieć różne wersje, np. trochę wyższy stan i większe wycięcie, lub dodatek koronki, siateczki, aby stały się bardziej seksowne. Stringi są zdecydowanie bardziej erotyczne niż figi. Powstały one w Brazylii w latach 70. ubiegłego wieku. Zazwyczaj składają się z paseczków i trójkąta zakrywającego miejsca intymne, pięknie podkreślając kobiecą sylwetkę.

Kiedy najlepiej nosić figi?

Wiele kobiet uwielbia je ze względu na ich wygodę i uniwersalność. Można je nosić do wielu różnych strojów - od spodni i sukienek, aż po sportowe czy bardziej eleganckie. Często są wybierane przez kobiety do noszenia w czasie miesiączki czy do spania, ponieważ są one bardzo komfortowe. Figi mogą też świetnie modelować sylwetkę - szczególnie te z wysokim stanem, i pasują zarówno do szczupłych, jak i bardziej krągłych kobiet. Jedynym rodzajem stroju, w którym nie sprawdzą się figi, są bardzo obcisłe kreacje, ponieważ mogą one być widoczne.

Stringi są polecane na upalne dni ze względu na małą ilość materiału i okalającymi wyłącznie biodra paskami.

Są one również często zakładane jako dół kostiumu kąpielowego w celu uzyskania pięknego opalania pupy. Niektóre kobiety uważają tego rodzaju bieliznę za wygodną na noc, np. stringi bezszwowe wykonane z miękkiego materiału. Jednak należy pozostawić decyzję odnośnie wyboru odpowiedniej bielizny każdej kobiecie. Stringi są również idealne na randki, gdzie warto wybrać bardziej elegancką bieliznę np. z koronkami, siateczką lub haftem.

Kiedy warto nosić stringi?

Są one idealne do strojów, które są obcisłe, a zarazem seksowne. Dobierając stringi, najlepiej postawić na te bezszwowe, które dopasowują się do ciała, ale nie odznaczają się. Takie stringi sprawdzą się w przypadku sukienek i spódnic, ale również obcisłych spodni. Mają one mało materiału, dzięki czemu zapewniają użytkownikowi maksymalny komfort.

Kobiety zastanawiają się, czy noszenie stringów w codziennym życiu jest zdrowe i czy może prowadzić do otarć lub infekcji intymnych?

Stringi nie zawsze muszą powodować takie sytuacje, ale czasem mogą. Jeśli stringi nie przylegają do ciała i przesuwają się, to bakterie z tylnej strony mogą być przenoszone do przedniej. Kobietom, które mają problemy z nawracającymi infekcjami intymnymi, zaleca się zakładanie figi. Natomiast bardzo cienkie stringi, składające się z wielu pasków, mogą powodować otarcia.