Czy codziennie nosicie stringi?
Czy codziennie nosicie stringi? Specjaliści ginekologiczni mają ostrzeżenia!

Chociaż stringi mają swoich zwolenników, one również mają swoje przeciwniczki. Kobiety lubią stringi, ponieważ są one dyskretne pod ubraniem i potrafią wzbudzić pożądanie. Mimo to skąpa bielizna ma swoje wady. Ginekolodzy uważają, że stringi nie powinny być noszone codziennie. Dlaczego?

Czy wiesz, że stringi pojawiły się w Brazylii na początku lat 70. ubiegłego wieku?

Stringi pojawiły się w Brazylii na początku lat 70. ubiegłego wieku, gdzie stały się one bardzo popularne, szczególnie jako dół w bikini. Następnie szybko wkroczyły do Stanów Zjednoczonych i Europy, stając się ulubioną bielizną kobiet. Przyczyną ich sukcesu są proste i zminimalizowane konstrukcje, a także ich zróżnicowane zastosowanie. Wielu pań wskazuje, że są one na tyle wygodne, że wybierane są one na co dzień. Lekarze jednak zwracają uwagę, że noszenie stringów może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Wpływ noszenia stringów na hemoroidy.

Zaparcia, biegunki, stosunki seksualne analne, ciąża, poród, nadwaga oraz predyspozycje genetyczne są najczęstszymi przyczynami powstawania hemoroidów. Chociaż noszenie stringów nie jest bezpośrednio związane z hemoroidami, może skutkować pogłębieniem bólu, uczuciem pieczenia lub swędzenia, dlatego tego typu stroje nie są zalecane w tego typu sytuacjach.

Czy wiesz że stringi wykonane są z materiału syntetycznego?

Stringi, wykonane głównie z syntetycznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza, oraz wymagające prania w niższych temperaturach, mogą powodować wzrost ryzyka infekcji intymnych, np. grzybicy pochwy. Dlatego, nosząc stringi, trzeba zwrócić uwagę na ewentualne zmiany w wydzielinach z pochwy lub dyskomfort podczas oddawania moczu.

Czy wiesz, że w trakcie miesiączki nie można nosić stringów?

Stringi nie są zalecane w czasie miesiączki, ponieważ wzrost pH pochwy może ułatwić rozwój bakterii. Podczas aktywności fizycznej również nie są wskazane, ponieważ obcisłe leginsy i spodnie w połączeniu z stringami i wysiłkiem mogą powodować pocenie się, co może doprowadzić do infekcji intymnych. W ciąży zalecane jest zrezygnowanie ze stringów na rzecz wygodnej bawełnianej bielizny, ponieważ może to zmniejszyć ryzyko problemów ginekologicznych.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo przy noszeniu stringów, jak o nie zadbać?

Przeciwwskazania nie oznaczają, że należy z nich całkowicie zrezygnować. Specjaliści medyczni zalecają postrzeganie ich jak butów na szpilce - nosić od czasu do czasu, a nie na co dzień. Ważne jest również zwrócenie uwagi na materiał, z którego są wykonane - najlepiej wybrać bawełniane modele. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich miejsc intymnych, gdy je tworzysz. Ważna jest tu higiena, dlatego używaj delikatnych żeli i pianek do mycia. Nie zapominaj też o zmianie bielizny codziennie oraz o jej właściwym praniu w temperaturze, która niszczy wszelkie bakterie i grzyby.