Czy faktycznie istnieje zagrożenie dla zdrowia wynikające z noszenia stringów?
Czy faktycznie istnieje zagrożenie dla zdrowia wynikające z noszenia stringów?

Mówi się pomiędzy kobietami, że noszenie stringów nie jest zdrowe. Jest to niewątpliwie rodzaj bielizny, który wygląda seksownie, szczególnie na zgrabnym i wysportowanym ciele. Jednakże, czy atrakcyjny wygląd jest ważniejszy od zdrowia?

Ginekolodzy potwierdzają, że dla zdrowia kobiet klasyczne majtki lub bokserki są zdecydowanie lepszym wyborem, niż zwykłe figi.

Podstawowym powodem jest skład produktu – są one dostępne w wersji bawełnianej, która oddycha i jest bezpieczna dla skóry. Jednak tworzywa sztuczne, z których często wykonane są stringi, nie gwarantują odpowiedniego przepływu powietrza, co może prowadzić do wilgotnych warunków sprzyjających rozwojowi wszelkiego rodzaju grzybic. Obcisła bielizna może również spowodować przenoszenie bakterii z odbytu do okolic pochwy oraz powodować upławy, przebarwienia, a nawet blizny.

Czy nosić stringi czy nie? Na pewno nie są one najgorszym, co może spotkać kobiety.

Uważać należy, aby zakładać je tylko raz na jakiś czas, jak buty na wysokiej szpilce. Codziennie lepiej nosić luźną bieliznę wykonaną z naturalnych i oddychających materiałów. A co do stringów, należy je całkowicie zapomnieć zimą. Choć wydaje się, że skąpa bielizna nie ma znaczenia w niskich temperaturach, tak nie jest. Okolice intymne są bardzo delikatne, dlatego należy zapewnić im ciepło. Jeśli często zakładasz stringi, szczególnie ważne jest, aby dbać o higienę intymną - używaj płynów do higieny intymnej i ubieraj się w przewiewne ubrania.