Najlepsza pora na noszenia stringów?
Najlepsza pora na noszenia stringów?

Czy stringi są bardziej komfortowe od fig? Figi od dawna są uznawane za klasyczne damskie majtki. Jednakże stringi, stworzone później, mają bardziej seksowny wygląd. Wielu kobietom przypadły do gustu i wolą je nad figami czy bokserkami. Jak wybrać, co nosić: stringi czy figi? Jak dopasować je do odpowiedniego stroju i sytuacji?

Stringi a figi?

Jak się różnią? Figi są typowymi majtkami damskimi, które są zazwyczaj zabudowane i zakrywają pupę. Stanowią one najczęściej noszoną przez kobiety bieliznę. Model fig może być różny, np. wyższy stan i większe wycięcie, albo ozdobny element w postaci koronki, siatki, które czynią je bardziej seksownymi. Stringi są zdecydowanie bardziej wyzywające niż figi. Powstały w latach 70. XX wieku w Brazylii. Ze składających się tylko z kilku paseczków i trójkąta zakrywającego intymne miejsca, stringi są uważane za bardzo seksowny rodzaj bielizny. Pięknie podkreślają one kobiecą sylwetkę.

Kiedy więc nosić figi?

Są one uwielbiane przez kobiety głównie za komfort i uniwersalność, ponieważ można je założyć na każdą okazję - do spodni, sukienek, strojów sportowych, do pracy i nawet na randkę, jeśli zdecydujesz się na bardziej glamour wersję. Wielu kobietom odpowiada noszenie fig na miesiączkę lub do spania ze względu na wygodę. Dodatkowo te z wysokim stanem są świetne do modelowania sylwetki - zarówno dla szczupłych, jak i krągłych postaci. Jedynym problemem jest noszenie ich pod bardzo obcisłymi kreacjami, ponieważ mogą one się odznaczać.

Gdy decydujesz się na noszenie stringów, najczęściej są one używane w gorące dni.

Ograniczony materiał i wąskie paski pozwalają poczuć przewiewność. Stringi są również często wybierane jako dolna część stroju kąpielowego, pozwalając na opalenie pupy. Niektóre kobiety uważają je za odpowiednią bieliznę nocną, jak stringi bezszwowe wyprodukowane z miękkiego materiału. To, czy stringi są wygodne, zależy od indywidualnego wyboru. Niektóre panie czują się w nich komfortowo i lubią w nich spać, inne mogą uznać je za uciskające. Warto wybrać stringi na seksowne randki, jak eleganckie stringi z koronkami, siateczką lub haftem.

Stringi znakomicie pasują do obcisłych kreacji, gdyż posiadają niewielką ilość materiału i nie są widoczne.

Dlatego noszą je najczęściej do seksownych sukienek i spódnic, a także do przylegających do ciała spodni. Aby uzyskać jak największy komfort, najlepiej wybierać bezszwowe stringi.

Czy noszenie stringów jest zdrowe? Wielu kobietom wydaje się, że codzienne noszenie stringów może być ryzykowne.

Zastanawiają się, czy stringi są zdrowe i czy powodują otarć lub infekcje intymne. Stringi nie muszą, ale czasem mogą przyczyniać się do występowania infekcji intymnych lub otarć skóry. Jeśli stringi nie przylegają do ciała i w trakcie chodzenia się przesuwają, to mogą przenosić bakterie z tylnej części miejsc intymnych do przedniej. Kobiety, które cierpią na kłopoty z nawracającymi infekcjami intymnymi, powinny raczej wybierać figi. Bardzo cienkie, złożone z pasków stringi mogą powodować otarcia.