Ile masz lat, czy to ważne przy kupnie pierwszych stringów!
Jeśli chodzi o historię stringów, tu jest kilka interesujących faktów.

Ludzie od samego początku istnienia cywilizacji noszą kuse i wycięte formy, służące głównie do ochrony męskich genitaliów, które są dość zbliżone do naszych wyciętych majtek z odsłoniętymi pośladkami. Prawdopodobnie jest to najstarsza forma odzieży, która pojawiła się w historii.

Kto wymyślił stringi?

Jak zmieniała się historia stringów w XX wieku? W przeszłości bielizna była zazwyczaj mocno osłaniająca kształty. Jednak, zmieniająca się mentalność oraz moda skłaniały się ku maksymalizacji komfortu oraz wyglądowi seksownemu, szczególnie w przypadku bielizny kobiecej. W XX wieku stringi zawdzięczają Rudi’emu Gernreichowi, który jako pierwszy zaprojektował w 1977 roku strój kąpielowy, oparty na tych majtkach. Nazwał go thong bikini. Rudi Gernreich jest uważany za jednego z ważniejszych projektantów mody, którzy działali na amerykańskim rynku odzieżowym w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia.

Czy wiedzieliście, że stringi mają już czterdzieści lat!

Te proste majtki zostały zauważone w Brazylii w latach 80., po czym szybko rozprzestrzeniły się na całym świecie. To jedna z podstawowych form bielizny, która jest częściej kojarzona z damską garderobą. Na rynku dostępne są również wersje męskie, jednak często są one uważane za mało atrakcyjne. Największą zaletą stringów jest estetyczny wygląd pośladków w obcisłych ubraniach, ponieważ tylna część składa się zazwyczaj z jednego sznurka, który ukrywa szwy i krańce w innych typach bielizny.

Stringi stały się bardzo popularne wraz z upływem czasu, a projektanci starali się wymyślić nowe wersje. Obecnie, najbardziej znane typy stringów to:

Stringi thong, czyli też półstringi damskie, są nieco bardziej zabudowane niż ich typowe wersje. Zauważalne są tutaj szersze tylne sznurki w okolicach lędźwi, które projektanci chętnie wykorzystują do prezentacji swojej kreatywności.
G-stringi są najbardziej popularnym typem stringów, oferowanych przez sklepy obecnych czasów. Paseczek znajdujący się na pośladkach jest tu znacznie węższy niż w innym typie stringów.
Bez dwóch zdań, T-stringi to odważny rodzaj bielizny. Są one złożone z dwóch połączonych ze sobą pasków. Uwielbiane przez panów, którzy doceniają urok swoich partnerki, noszącej taką bieliznę.
Model C-stringu to coś, co nie ma żadnych ozdobnych pasków na biodrach, ale jest bardzo seksowne i ociekające zmysłowością.
Ułożenie paseczków biegnących po skosie na pośladkach, które stringi wydłużają, przypomina literę V.

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie kompletny zestaw ubrań damskich bez tej drobnej części bielizny.

Dla wielu kobiet stanowi ona znak kobiecości, nawet w chłodniejsze dni. Stringi marki Obsessive są szczególnie cenione przez mężczyzn, którzy bardzo lubią, gdy ich partnerka ma takie majtki na sobie. Jest to doskonały wybór zarówno na randki jak i na co dzień.